Hodně štěstí 
přeje se srdce

Životopis


 

          Home  Životopis  Termíny  Projekty  Galerie  Média  E-shop  Videa  Kontakt

   Šárka se narodila 29. prosince 1977 v Praze. První Šárčiny pěvecké i divadelní aktivity začaly v České Lípě. Tam Šárka začala navštěvovat hodiny sólového zpěvu.

   Později získala angažmá i v divadle v České Lípě, kde hrála v pohádce O víle Verunce a hře Hoši, dívky a psi. Poté začala studovat na pražské konzervatoři obor populární zpěv u profesorky Evy Svobodové. Během studia Šárka získávala pěvecké zkušenosti a to jako vokalistka na albech Ilony Csákové, Ivety Bartošové a také jako sboristka na koncertech Heleny Vondráčkové a Leony Machálkové.

   Velkou zkušeností a zážitkem pro ní bylo účinkování na předávání Cen akademie po boku Andrea Boccelliho, kde vystupovala jako vokalistka. Také si zahrála v představení Sedm splněných snů v divadle Archa a v Kovářské pohádce.

   Mezi Šárčiny muzikálové začátky bychom mohli zařadit účinkování v muzikálu Jesus Christ Superstar a v muzikálové show Mise. Pak již následovaly muzikály, ve kterých si zahrála hlavní role:

 Pomáda
- Sandy
 Les Misérables - Bídníci - Fantine a Cosette
 Miss Saigon - Gigi a Ellen
 Děti Ráje - Dospělá Eva

   Šárka také hostovala v divadle Semafor (Lysistrata nebo Já jsem otec Bemle) a příležitostně uvádí svůj sólový pořad
s názvem Šansonování.

   V roce 2009 jí vyšlo debutové album "Vzhůru k výškám", v roce 2017 dvojalbum s názvem "Síla je v nás".

   V současné době Šárka Marková vystupuje na sólových vystoupeních, s písněmi z muzikálu Pomáda, Děti Ráje či Hříšný tanec a v muzikálu Zvonokosy.